Farby specjalne

Produktami, które są w naszej ofercie wyjątkowe i takie efekty również stwarzają, są farby specjalne. Do tej kategorii należy również farba termowrażliwa. Nazwa brzmi niezwykle, ale czym ta substancja jest naprawdę i co daje?

Do jej pigmentu dodano specjalne termochromowe kapsułki, zmieniające kolor pod wpływem oddziałującej na nie temperatury. Dzięki temu jeden przedmiot będzie występował w dwóch kolorach, zależnie od tego, ile stopni Celsjusza będzie akurat w otoczeniu.

Efekt ten osiąga się dzięki temu, że cząsteczki zawarte w pigmencie wykazują inny kształt w zależności od panującej atmosfery. Przy niskich temperaturach utrzymują one swój kolor, ale kiedy ta wzrasta do konkretnego poziomu, lakier staje się przezroczysty (ujawnia się więc kolor zastosowanego podkładu) lub zmienia barwę na inną. Ze względu na dużą czułość cząsteczek ogólne wrażenie jest wyjątkowo atrakcyjne.

Ze względu na niezwykłą efektywność pigmentu termoczułego szybko zaczęto stosować ją w wielu gałęziach gospodarki. Korzysta się z niej coraz częściej przy tworzeniu atramentów, jak również w urządzeniach elektronicznych. Lakier termowrażliwy pomoże między innymi przy określeniu stopnia naładowania baterii.

Ostatnio zaczęto stosować ją również do malowania karoserii samochodowych. Można dzięki temu cieszyć się dwukolorowym samochodem, który będzie zmieniał barwę w zależności od pogody. Z pewnością byłby on jednym z droższych termometrów w okolicy.

Odpowiednio wykorzystana farba termoczuła może być świetnym rozwiązaniem chociażby w marketingu. Można użyć jej w przypadku specjalnych gadżetów reklamowych, dzięki czemu na pewno zwróci to uwagę potencjalnych klientów. Możliwości użycia farby termowrażliwej są praktycznie nieograniczone. Dodatkowo bogactwo dostępnych kolorów sprawia, że nasze produkty mogą być wykorzystane przy każdym projekcie.

Współpraca

> Hempel
> Jotun
> International
> Teknos-OLIVA
> Teluria
> IBA KIMYA

Frankowski Coating

Frankowski Coating sp. z o.o. sp. k.
83-031 RUSOCIN 

ul. RATAJA 1 

TEL: +48/58/773-13-00
e-mail.: biuro@frankowskicoating.pl

NIP: 604-016-68-27
REGON: 362272382
KRS: 0000571818

©2020 Frankowski Coating